| ब्रांड | वनप्लस |
| मॉडल | Watch 2 (Cellular) |
| रिलीज की तारीख | 29 जून 2024 |
| Model Name | OnePlus Watch 2 |
| Dial Colour | Black |
| Dial Shape | Round |
| Size | Regular |
| Touchscreen | 1.43 |
| Interchangeable Strap | हां |
| Water Resistant | 5 ATM |
| Usage | Regular |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Ideal For | Unisex |
| Width | 47 |
| Height | 46.6 |
| Thickness | 12.1 |
| Weight (g) | 49.00 |
| Sensor | Acceleration, Gyroscope, Optical heart rate, Optical pulse oximeter, Geomagnetic, Light, Barometer |
| Battery Type | 500mAh |
| Battery Life | 100 hours |
| Call Function | हां |
| Bluetooth | हां |
| Wi-Fi | हां |
| GPS | हां |
| Call Features | हां |
| Operating System | WearOS 4 |
| RAM | 2 जीबी |
| Processor Name | Snapdragon W5 + BES2700 |
| Internal Memory | 32GB |
| Display Resolution | 466 x 466 |
| Display Type | AMOLED |
| Flash | 60Hz |
| Step Count | हां |
| Heart Rate Monitor | हां |
| Calendar | हां |
| Alarm Clock | हां |
| Date & Time Display | हां |
| Language | English |
| Number of Buttons | One |
वनप्लस Watch 2 (Cellular)
विज्ञापन
VinFast ने लॉन्च किया VF8 इलेक्ट्रिक SUV का नया वर्जन, 500 किलोमीटर तक रेंज
Motorola Edge 70 Pro+ लॉन्च डेट के साथ फीचर्स का खुलासा, 50MP के तीन कैमरा से होगा लैस!
Ugreen ने लॉन्च किया अनोखा स्पीकर, 20W ऑडियो, 20 घंटे की बैटरी, इमरजेंसी मोड भी! जानें कीमत