| ब्रांड | Mi |
| मॉडल | 43 Inch LED Full HD TV (L43M5-AI) |
| Model Name | L43M5-AI |
| Display Size | 43 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| 3D | नहीं |
| Smart TV | हां |
| Curve TV | नहीं |
| Series | 4A |
| Launch Year | 2018 |
| Resolution Standard | Full-HD |
| Resolution (pixels) | 1920x1080 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 969.7 mm x 565.9 mm x 86 mm |
| Weight (without stand) | 7.32 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 969.7 mm x 611.1 mm x 209.4 mm |
| Weight (with stand) | 7.4 kg |
| Number of Cores | क्वाड-कोर |
| Processor | Amlogic 64-bit Quad-core |
| Graphic Processor | Mali-450 MP3 |
| RAM Capacity | |
| Storage Memory | |
| Supported App - Hotstar | हां |
| Operating System | Android |
| Screen Mirroring | हां |
| RAM | 1 जीबी |
| Storage Capacity | 8GB |
| No of HDMI Port | 3 |
| No of USB Port | 3 |
| Wi-Fi Type | 802.11a/b/g/n 2.4 GHz |
| Built In Wi-Fi | हां |
| Ethernet (RJ45) | 1 |
| Headphone Jack | हां |
| Number of Speakers | 2 |
| Sound Technology | DTS |
| Surround Sound | हां |
| Speaker Output RMS | 20 W |
| Supported Audio Formats | DTS |
| Power Consumption | 75 W, 0.5 W (Standby) |
| Touch Remote | नहीं |
| View Angle | 178 degree |
| Supported Video Formats | H.265, H.264, Real, MPEG 1/2/4 |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |
Mi 43 Inch LED Full HD TV (L43M5-AI)
विज्ञापन
Samsung Galaxy A27 5G में मिल सकता है Adreno 710 GPU, Geekbench पर हुई लिस्टिंग
Ola Electric की जोरदार रिकवरी, मार्च में बिक्री 150 प्रतिशत बढ़ी
मेघालय के पहाड़ों पर सैटेलाइट से मिलेगा इंटरनेट! Starlink और सरकार के बीच हुई डील
AI सर्च में आगे रहना है तो ब्रांड्स को क्या करना होगा? ये प्लेटफॉर्म आएंगे काम