| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| LG 55 Inches Full HD LED Smart TV (55LA8600) | ₹ 250,000 |
एलजी 55 Inch LED Full HD TV (55LA8600) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 250,000 है. एलजी 55 Inch LED Full HD TV (55LA8600) की सबसे कम कीमत ₹ 250,000 फ्लिपकार्ट पर 4th April 2026 को है.
| ब्रांड | एलजी |
| मॉडल | 55 Inch LED Full HD TV (55LA8600) |
| Model Name | 55LA8600 |
| Display Size | 55 इंच |
| Screen Type | LED |
| Smart TV | हां |
| Resolution Standard | Full-HD |
| Resolution (pixels) | 1920x1080 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 1228 mm x 707.8 mm x 34 mm |
| Weight (without stand) | 23.4 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 1228 mm x 792.9 mm x 315.9 mm |
| Weight (with stand) | 26.2 kg |
| No of HDMI Port | 4 |
| No of USB Port | 3 |
| Wi-Fi Type | Built-in Wi-Fi |
| Built In Wi-Fi | हां |
| Ethernet (RJ45) | 1 |
| Digital Audio Output | 1 (Rear) |
| Analog Audio Input | हां |
| Component In (RGB Cable) | 1 (Rear) |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Type | 2 Way 3 Speakers |
| Sound Technology | DTS Decoder |
| Speaker Output RMS | 24 W |
| Power Consumption | 54 W, 0.3 W (Standby) |
| Picture Engine | Triple XD Engine |
| Aspect Ratio | Original, Just Scan, 4:3, Zoom, 16:9, Cinema Zoom |
| RF Capable | हां |
| Battery Type | AA |
एलजी 55 Inch LED Full HD TV (55LA8600)
₹250,000
विज्ञापन
Amazon Securefest Sale: Rs 1899 से मिल रहे बेस्ट होम सिक्योरिटी कैमरा, डैशकैम डील्स!
Haier ने भारत में नए हैवी ड्यूटी Desert Rose AC किए लॉन्च, जानें कीमत और फीचर्स
GTA में फ्री पुलिस कार! ऐसे पाएं Bravado Buffalo STX और ढेर सारे रिवॉडर्स्