| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| LG 408 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (GL S412SPZY) | ₹ 41,900 |
| LG 408 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (GL S412SPZY) | ₹ 48,990 |
एलजी 408 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (GL S412SPZY) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 41,900 है. एलजी 408 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (GL S412SPZY) की सबसे कम कीमत ₹ 41,900 फ्लिपकार्ट पर 13th May 2026 को है.
| ब्रांड | एलजी |
| मॉडल | 408 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (GL S412SPZY) |
| Model Name | GL S412SPZY |
| Door Type | Double Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Frost Free |
| Compressor Type | Smart Inverter Compressor |
| Capacity | 408 L |
| Colours | Shinny Steel |
| Number of Doors | 2 |
| Star Rating | 2 Star |
| Coolpad | नहीं |
| Toughened Glass | हां |
| Built-in Stabilizer | हां |
| डाइमेंशन | 167.50 x 58.50 x 0.00 |
| Depth | 66.9 cm |
| Weight | 75 kg |
| Air Flow Type | Multi Air Flow |
| Temperature Control | E Micom |
| Convertible Refrigerator | हां |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Stabilizer Required | नहीं |
| Other Power Features | Works without Stabilizer |
| Shelf Material | Trimless Tempered Glass |
| Door Finish | High Gloss Finish |
| Handle type |
| Gasket Type | Anti Bacteria Gasket |
| Door Alarm | हां |
| Deodorizer | हां |
| Technology Used | Multi Air Flow Technology |
| Other Features | Inbuilt Stabilizer, Convertible, Deodorizer |
| Warranty Summary | 1 Year Manufacturer Comprehensive Warranty and 10 Years on Compressor |
एलजी 408 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (GL S412SPZY)
₹41,900
विज्ञापन
Moto Tag 2 लॉन्च हुआ 600 दिन की बैटरी के साथ! स्मार्ट ट्रैकिंग फीचर्स, जानें कीमत
Bitcoin ने पार किया 81,000 डॉलर का लेवल, इंस्टीट्यूशनल इनवेस्टर्स ने बढ़ाया इनवेस्टमेंट
Flipkart SASA LELE Sale: Pixel 10a से लेकर Galaxy S25 FE 5G जैसे 50 हजार वाले फोन पर जबरदस्त डिस्काउंट