Haier 1 Ton 5 Star Inverter Split AC (HSU14K-PYAIR5BN-INV) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 36,490 है. Haier 1 Ton 5 Star Inverter Split AC (HSU14K-PYAIR5BN-INV) की सबसे कम कीमत ₹ 36,490 अमेजन पर 14th May 2026 को है.
| ब्रांड | Haier |
| मॉडल | 1 Ton 5 Star Inverter Split AC (HSU14K-PYAIR5BN-INV) |
| मॉडल नेम | HSU14K-PYAIR5BN-INV |
| टाइप | Inverter Split |
| कैपेसिटी | 1.0 Ton |
| स्टार रेटिंग | 5 Star |
| कलर | White |
| कूलिंग कैपेसिटी | 3600 W |
| कंप्रेसर | Copper |
| रेफ्रीजरेंट | R-32 |
| ड्यूम्यूडिफिकेशन | हां |
| कंडेनसर कॉइल | Copper |
| रिमोट कंट्रोल | हां |
| इंडोर W x H x D | 87 cm x 29 cm x 21 cm |
| इंडोर यूनिट वेट | 26 kg |
| आउटडोर W x H x D | 78 cm x 55 cm x 30 cm |
| आउटडोर यूनिट वेट | 9 kg |
| इंडोर नॉइस लेवल | 37 dB |
| टर्बो मोड | हां |
| ISEER | 5.15 |
| पावर रिक्वॉयरमेंट | AC 220 - 240V, 50Hz |
| एंटी बैक्टीरिया फिल्टर | हां |
| वारंटी समरी | Manufacturer Warranty: 5 years on the product and 12 years on the compressor (1-year warranty card in the box + 4-year promotional warranty post-installation). Installation by Haier/authorized centers & 2 maintenance services (paid) yearly is mandatory. T&C apply; excludes gas/plastic parts. |