Haier 1.5 Ton 3 Star Inverter Split AC (HSU18K-PYFR3BE1-INV) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 37,962 है. Haier 1.5 Ton 3 Star Inverter Split AC (HSU18K-PYFR3BE1-INV) की सबसे कम कीमत ₹ 37,962 फ्लिपकार्ट पर 15th May 2026 को है.
| ब्रांड | Haier |
| मॉडल | 1.5 Ton 3 Star Inverter Split AC (HSU18K-PYFR3BE1-INV) |
| Model Name | HS18K-PYFR3BE1-INV/HU18-3BE1-INV |
| Type | Split |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| BEE Rating Year | 2023 |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 5070W |
| Compressor | Inverter |
| Refrigerant | R-32 |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Indoor W x H x D | 95.4 cm x 35.5 cm x 27.9 cm |
| Indoor Unit Weight | 11.5 kg |
| Outdoor W x H x D | 95.4 cm x 62.5 cm x 40.9 cm |
| Outdoor Unit Weight | 24.4 kg |
| Turbo Mode | हां |
| ISEER | 3.85 W/W |
| Power Requirement | AC 220 - 240V, 50Hz |
| Power Consumption | 1680W |
| Auto Air Swing | हां |
| Anti-bacteria Filter | हां |
| Dust Filter | हां |
| LED Backlit Buttons | हां |
| Auto Restart | हां |
| Quiet Mode | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Memory Feature | हां |
| Warranty Summary | 1 Year Comprehensive Warranty on Product and 12 Years Warranty on Compressor |