| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| boAt Aavante 1200 Wireless Bluetooth Speaker (Black, 2.1 Channel) | ₹ 6,999 |
boAt आवन्ते १२०० की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 6,999 है. boAt आवन्ते १२०० की सबसे कम कीमत ₹ 6,999 फ्लिपकार्ट पर 2nd April 2026 को है.
| ब्रांड | boAt |
| मॉडल | आवन्ते १२०० |
| Model Name | Aavante 1200 |
| Speaker Type | Soundbar |
| Wired/Wireless | Wireless |
| Features | Bluetooth |
| Configuration | 2.1 (3 Channel) |
| Colour | Black |
| Frequency Response | 55Hz - 20KHz |
| Impedance | 10 ohms |
| Bluetooth | हां |
| Bluetooth version | 4.2 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| Driver Type | Digital Audio Power Amplifier |
| Compatible Devices | All Bluetooth Devices |
| Signal to Noise Ratio | 72dB |
| Driver Size | 57.15 mm |
boAt आवन्ते १२००
₹6,999
विज्ञापन