| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Whirlpool 0.8 Ton 3 Star Inverter Split AC (SAl10B33MCJ0, White) | ₹ 26,990 |
Whirlpool 0.8 Ton 3 Star Inverter Split AC (SAl10B33MCJ0) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 26,990 है. Whirlpool 0.8 Ton 3 Star Inverter Split AC (SAl10B33MCJ0) की सबसे कम कीमत ₹ 26,990 फ्लिपकार्ट पर 4th April 2026 को है.
| ब्रांड | Whirlpool |
| मॉडल | 0.8 Ton 3 Star Inverter Split AC (SAl10B33MCJ0) |
| Model Name | SAl10B33MCJ0 |
| Type | Inverter Split |
| Capacity | 0.80 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| BEE Rating Year | 2023 |
| Colours | White |
| Cooling and Heating | नहीं |
| Cooling Capacity | 2800 W |
| Compressor | Single Rotary Compressor |
| Refrigerant | R - 32 |
| Operating Modes | 6th Sense, Cool, Dry, Fan |
| Dehumidification | हां |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Indoor W x H x D | 80 cm x 29.5 cm x 23 cm |
| Indoor Unit Weight | 11 kg |
| Outdoor W x H x D | 67.2 cm x 52 cm x 24 cm |
| Outdoor Unit Weight | 17 kg |
| Indoor Noise Level | Low - 40 dB |
| Indoor Temperature Indicator | हां |
| Turbo Mode | हां |
| ISEER | 3.9 W/W |
| Power Requirement | AC 240V, 50Hz |
| Power Consumption | 890 W |
| Condenser Fin Type | Bare Fin |
| Auto Air Swing | हां |
| Air Flow Direction | 2 Way Air Direction |
| Other Air Flow Features | 5 Step Fan Speed |
| Anti-bacteria Filter | हां |
| Dust Filter | हां |
| LED Backlit Buttons | हां |
| Night Glow Buttons | हां |
| Battery Type | 2 AAA Batteries |
| Auto Restart | हां |
| Quiet Mode | हां |
| Timer | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Memory Feature | हां |
| Self Diagnosis | हां |
| Warranty Summary | 1 Year Comprehensive Warranty on Product and 5 Years Warranty on Compressor |
Whirlpool 0.8 Ton 3 Star Inverter Split AC (SAl10B33MCJ0)
₹26,990
विज्ञापन
Amazon Securefest Sale: Rs 1899 से मिल रहे बेस्ट होम सिक्योरिटी कैमरा, डैशकैम डील्स!
Haier ने भारत में नए हैवी ड्यूटी Desert Rose AC किए लॉन्च, जानें कीमत और फीचर्स
GTA में फ्री पुलिस कार! ऐसे पाएं Bravado Buffalo STX और ढेर सारे रिवॉडर्स्