| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Mitashi 7.5 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (MiFAWM75v22, Grey) | ₹ 13,999 |
मिताशी 7.5 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (MiFAWM75v22) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 13,999 है. मिताशी 7.5 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (MiFAWM75v22) की सबसे कम कीमत ₹ 13,999 फ्लिपकार्ट पर 30th April 2026 को है.
| ब्रांड | मिताशी |
| मॉडल | 7.5 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (MiFAWM75v22) |
| मॉडल नेम | MiFAWM75v22 |
| टाइप | Top Load |
| फंक्शन टाइप | Fully Automatic |
| कलर | Grey |
| शेड | Silver |
| डाइमेंशन | 90.50 x 53.00 x 0.00 |
| डेप्थ | 52 cm |
| वजन | 31 kg |
| Tub Material | Stainless Steel |
| आउटर बॉडी मटीरियल | Metal |
| Wash Program Types | 8 - Normal, Wool, Underwear, Jeans, Duvet, Eco, Gentle and Quick |
| वॉशिंग कैपेसिटी | 7.5 kg |
| वॉशिंग मैथड | Pulsator |
| मैक्सिमम स्पिन स्पीड | 600 RPM |
| Dryer Type | Spin Dry |
| Quick Wash | हां |
| Pre-wash Soak | हां |
| Spin Only | हां |
| Spin & Rinse | हां |
| Fuzzy Logic | हां |
| Water Level Selector | हां |
| Water Consumption | 45 L |
| पावर रिक्वॉयरमेंट | AC 220-240V, 50Hz |
| इन बिल्ट हीटर | नहीं |
| डिजिटल डिस्प्ले | हां |
| Child Lock | हां |
| Memory Backup | हां |
| लिंट फिल्टर | हां |
| Shock Proof | हां |
| Transparent Window Display | हां |
| अन्य फीचर्स | Hydraulic Door Closer, Process, Delay, Program, Power, Start or Pause, Intelligent Hall Sensor and Eco Healthy Wash |
| वारंटी समरी | 2 Years Comprehensive Warranty and 5 years Warranty on motor from Mitashi |
| कवर्ड इन वारंटी | All Parts, Excluding the Outer Cabinet and Plastic Parts. Warranty Covers Defective Materials and Workmanship from the Date of Purchase. |
| वारंटी में कवर्ड नहीं है | Parts: Outer Cabinet and Plastic Parts. Any Accessories External to the Product. The Product is Not Used According to the Instructions given in the Instructions Manual. Defects Caused by Improper Use as Determined by the Company Personnel. Modification or Alteration of Any Nature Made in the Electrical Circuitry or Physical Construction of the Set. Site (Where the Premises is Kept) Conditions that do not Confirm to the Recommended Operating Conditions of the Machine. The Serial Number is Removed, Altered or Obliterated from the Machine. Defects due to Cause beyond Control Like Lightning, Abnormal Voltage, Acts of God or While in Transit to the Service Centers or Purchaser's Residence |
| वारंटी सर्विस टाइप | On-site |
मिताशी 7.5 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (MiFAWM75v22)
₹13,999
विज्ञापन
Oppo F33 5G vs Realme 16 5G vs Vivo V60e: जानें कौन सा फोन है बेस्ट
Oppo Find X10 में होगी 8000mAh बैटरी, 200MP के दो कैमरा!
OnePlus Nord CE 6, Nord CE 6 Lite अगले सप्ताह होंगे भारत में लॉन्च, 8,000mAh तक की बैटरी