CUCKOO B Model Room Air Purifier की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 33,315 है. CUCKOO B Model Room Air Purifier की सबसे कम कीमत ₹ 33,315 फ्लिपकार्ट पर 2nd April 2026 को है.
| ब्रांड | CUCKOO |
| मॉडल | B Model Room Air Purifier |
| Model Name | B Model |
| Type | Room |
| Filter Type | HEPA |
| डाइमेंशन | 55.00 x 27.60 x 0.00 |
| Depth | 27.6 cm |
| Weight | 7.4 kg |
| Shade | Silver |
| Coverage Area | 400 sq ft |
| Air Flow Level | 3.6 km/hr |
| Ionizer | हां |
| Portable | नहीं |
| Timer | हां |
| Power Consumption | 33 W |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty + 2 Years Extended Warranty. |
| Warranty Service Type | For any warranty related issues, please call the CUCKOO Customer Support - 1800-212-1978/ 0120-4128281 Support@cuckooindia.in |