| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Akai 43-inch Full-HD Fire TV Edition Television (AKLT43S-DFS6T) | ₹ 16,999 |
Akai 43-inch Full-HD Fire TV Edition Television (AKLT43S-DFS6T) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 16,999 है. Akai 43-inch Full-HD Fire TV Edition Television (AKLT43S-DFS6T) की सबसे कम कीमत ₹ 16,999 Croma पर 15th May 2026 को है.
| ब्रांड | Akai |
| मॉडल | 43-inch Full-HD Fire TV Edition Television (AKLT43S-DFS6T) |
| रिलीज की तारीख | नवंबर 2020 |
| Model Name | AKLT43S-DFS6T |
| Display Size | 43 इंच |
| Screen Type | LED |
| Resolution (pixels) | 1920x1080 |
| Resolution Standard | Full-HD |
| Smart TV | हां |
| Series | Akai Fire TV Edition |
| Launch Year | 2020 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 967mm X 850mm X 565mm |
| Weight (without stand) | 4.5kg |
| Number of Cores | क्वाड-कोर |
| Graphic Processor | Mali 450 |
| RAM | 1 जीबी |
| Storage Capacity | 8GB |
| Supported App - Youtube | हां |
| Supported App - Netflix | हां |
| Supported App - Hotstar | हां |
| Supported App - Amazon Prime Video | हां |
| Operating System Present | FireOS |
| Operating System | Android Based |
| Screen Mirroring | हां |
| App Store Type | FireOS App Store |
| No of HDMI Port | 3 |
| No of USB Port | 1 |
| Wi-Fi Supported | हां |
| Voice Remote | हां |
| Remote Control Connectivity Standard | Bluetooth |
| View Angle | 178 degrees |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |
| Speaker Output RMS | 20W |
| Supported Audio Formats | Dolby Audio, DTS Tru Surround |
Akai 43-inch Full-HD Fire TV Edition Television (AKLT43S-DFS6T)
₹16,999
विज्ञापन
Moto G37 और Moto G37 Power जल्द होंगे भारत में लॉन्च, Flipkart के जरिए होगी बिक्री
Amazon पर AI बनाएगा शॉपिंग आसान, सुझाव से तुलना तक बोलकर होगा सबकुछ!