Lloyd 1.5 Ton 3 Star Split AC (LS19B32EP) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 39,555 है. Lloyd 1.5 Ton 3 Star Split AC (LS19B32EP) की सबसे कम कीमत ₹ 39,555 फ्लिपकार्ट पर 5th April 2026 को है.
| ब्रांड | Lloyd |
| मॉडल | 1.5 Ton 3 Star Split AC (LS19B32EP) |
| Model Name | LS19B32EP |
| Type | Split |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| BEE Rating Year | 2019 |
| Colours | White |
| Cooling and Heating | नहीं |
| Cooling Capacity | 5150W |
| Compressor | Rotary |
| Refrigerant | R32 |
| Dehumidification | हां |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Indoor W x H x D | 93cm x 23.5cm x 31.5cm |
| Indoor Unit Weight | 12 kg |
| Outdoor W x H x D | 92cm x 58.5cm x 35cm |
| Outdoor Unit Weight | 38 kg |
| ISEER | 3.52 W/W |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Power Consumption | 1450W |
| Auto Air Swing | हां |
| Air Flow Direction | Remote Controlled Operation |
| Anti-bacteria Filter | हां |
| Dust Filter | हां |
| Auto Restart | हां |
| Warranty Summary | 1 year on Product, 5 years on Condenser, 5 years on Compressor |