Lloyd 1.5 Ton 3 Star Inverter Split AC (LS18I36FI) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 33,490 है. Lloyd 1.5 Ton 3 Star Inverter Split AC (LS18I36FI) की सबसे कम कीमत ₹ 33,490 फ्लिपकार्ट पर 15th May 2026 को है.
| ब्रांड | Lloyd |
| मॉडल | 1.5 Ton 3 Star Inverter Split AC (LS18I36FI) |
| Model Name | LS18I36FI |
| Type | Inverter Split |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| BEE Rating Year | 2017 |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 5150 W |
| Compressor | Rotary |
| Refrigerant | R32 |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Technology Used | Inverter |
| Indoor W x H x D | 97 cm x 22.4 cm x 30 cm |
| Indoor Unit Weight | 13.5 kg |
| Outdoor W x H x D | 89.9 cm x 59.6 cm x 37.8 kg |
| Outdoor Unit Weight | 40 kg |
| Other Dimensions | Outdoor Gross Weight: 43.5 kg, ODU Connecting Pipe Size: 1/2 x 1/4 inch, Tube Outside Diameter: ODU - 7 mm, IDU - 7 mm |
| Panel Display | हां |
| ISEER | 3.59 W/W |
| Power Requirement | AC 230 V, 50 Hz |
| Other Power Features | Input Current: 8 A |
| Other Air Flow Features | Air Flow: 800 CMH |
| Dust Filter | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Self Diagnosis | हां |