Midea 8 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (MF100D80B/T-IN) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 33,000 है. Midea 8 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (MF100D80B/T-IN) की सबसे कम कीमत ₹ 33,000 फ्लिपकार्ट पर 2nd April 2026 को है.
| ब्रांड | Midea |
| मॉडल | 8 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (MF100D80B/T-IN) |
| मॉडल नेम | MF100D80B/T-IN |
| टाइप | Front Load |
| फंक्शन टाइप | Fully Automatic |
| कलर | Grey |
| शेड | Titanium Silver |
| डाइमेंशन | 85.00 x 59.50 x 0.00 |
| डेप्थ | 56.5 cm |
| वजन | 74 kg |
| Tub Material | Stainless Steel |
| वॉशिंग कैपेसिटी | 8 kg |
| वॉशिंग मैथड | Tumble Wash |
| मैक्सिमम स्पिन स्पीड | 1400 rpm |
| Quick Wash | हां |
| Spin Only | हां |
| पावर रिक्वॉयरमेंट | AC 230V, 50Hz |
| इन बिल्ट हीटर | हां |
| डिजिटल डिस्प्ले | हां |
| Tub Self-clean | हां |
| वारंटी समरी | 2 Year Product & 10 Year Motor |
| कवर्ड इन वारंटी | All Functional Breakdown which is not a Customer Misuse will be Covered Under Warranty. |
| वारंटी में कवर्ड नहीं है | Aesthetic Parts will not be Covered Under Warranty. |
| वारंटी सर्विस टाइप | Technician Visit |