एलजी 9.5 kg Semi Automatic Top Load Washing Machine (P955ASGAZ.ADGQEIL) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 17,949 है. एलजी 9.5 kg Semi Automatic Top Load Washing Machine (P955ASGAZ.ADGQEIL) की सबसे कम कीमत ₹ 17,949 फ्लिपकार्ट पर 4th April 2026 को है.
| ब्रांड | एलजी |
| मॉडल | 9.5 kg Semi Automatic Top Load Washing Machine (P955ASGAZ.ADGQEIL) |
| मॉडल नेम | P955ASGAZ.ADGQEIL |
| टाइप | Top Load |
| फंक्शन टाइप | Semi Automatic |
| कलर | Dark Grey |
| डाइमेंशन | 102.50 x 90.50 x 0.00 |
| डेप्थ | 54.5 cm |
| वजन | 31 kg |
| आउटर बॉडी मटीरियल | Rust Free Body |
| टेक्नोलॉजी यूज्ड | Rat Away Technology |
| Wash Program Types | 3 - Gentle, Normal, Strong |
| वॉशिंग कैपेसिटी | 9.5 kg |
| वॉशिंग मैथड | Roller Jet Pulsator |
| Wash Cycle Duration | 15 min |
| Spin Cycle Duration | 5 min |
| Dryer Type | Wind Jet Dry |
| Quick Wash | हां |
| Spin Only | हां |
| पावर रिक्वॉयरमेंट | AC 230V, 50Hz |
| लिंट फिल्टर | हां |
| Preset Timer | हां |
| Wheel Support | हां |
| Shock Proof | हां |
| अन्य फीचर्स | Collar Scrubber, Spin Window, Wheel Support, Buzzer Indicator |
| वारंटी समरी | 24 Months Warranty on Product, 10 Years Warranty on Motor |
| कवर्ड इन वारंटी | All Parts Excluding Outer Cabinet and Plastic Parts from the Date of Purchase |
| वारंटी में कवर्ड नहीं है | Outer Cabinet and Plastic Parts. Any Accessories External to the Product. The Product is Not Used according to the Instructions Given in the Instructions Manual |
| वारंटी सर्विस टाइप | Onsite |