| ब्रांड | Koryo |
| मॉडल | 43 Inch LED Ultra HD TV (KLE43EXUJ90) |
| Model Name | KLE43EXUJ90 |
| Display Size | 43 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| 3D | नहीं |
| Smart TV | हां |
| Curve TV | नहीं |
| Launch Year | 2018 |
| Resolution Standard | Ultra-HD |
| Resolution (pixels) | 3840x2160 |
| No of HDMI Port | 2 |
| No of USB Port | 2 |
| Wi-Fi Type | IEEE 802.11b/g/n |
| Built In Wi-Fi | हां |
| Ethernet (RJ45) | 1 |
| NFC Support | नहीं |
| PC Audio In | हां |
| PC D-sub | हां |
| Headphone Jack | हां |
| Analog Audio Input | हां |
| Audio Out | हां |
| RF Connectivity Input | RF Input (Terrestrial/Cable Input): 1/1 (Common Use for Terrestrial)/0 |
| Component In (RGB Cable) | Component Input (Y/Pb/Pr): 1 |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Type | Full Range Speaker, Tweeter |
| Sound Technology | Normal |
| Surround Sound | नहीं |
| Speaker Output RMS | 16 W |
| Power Consumption | 110 W, 0.5 W (Standby) |
| Touch Remote | नहीं |
| RF Capable | हां |
| Width x Height x Depth (with stand) | 89.8 cm x 63.4 cm x 17.4 cm |
| Weight (with stand) | 10.58 kg |
| Picture And Picture (PAP) | नहीं |
| Digital Noise Filter | हां |
| Supported Video Formats | MPEG1, MPEG2 PS, MPEG2 TS, AVCHD, MP4 Part 10, MP4 Part 2, AVI (XVID), AVI (Motion JPEG), WMV9, MKV, WEBM, WAV, MP3, WMA, JPEG |
| Refresh Rate (Hz) | 100 |