सैमसंग AX70J7000WT Room Air Purifier की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 35,199 है. सैमसंग AX70J7000WT Room Air Purifier की सबसे कम कीमत ₹ 35,199 फ्लिपकार्ट पर 1st April 2026 को है.
| ब्रांड | सैमसंग |
| मॉडल | AX70J7000WT Room Air Purifier |
| Model Name | AX70J7000WT |
| Type | Room |
| Filter Type | HEPA, Ionizer, Deodorization Filter, Pre-Filter, Activated Carbon |
| डाइमेंशन | 111.00 x 45.70 x 0.00 |
| Depth | 37.7 |
| Weight | 15.00 किलो |
| Shade | White |
| Material | Plastic |
| Coverage Area | 1000 sqft |
| Control Type | Touch Button |
| Suitable For | Office / Room |
| Technology Used | Virus Doctor |
| Air Flow Level | 771 km/hr |
| Number of Speed Setting | 3 |
| 3D Circulation Air Flow | हां |
| Ionizer | हां |
| UV Lamp | नहीं |
| Clean Air Delivery Rate | 771 CMH |
| Humidifier | नहीं |
| Indicators | Contamination |
| Automatic Shut Off | हां |
| Portable | हां |
| Display Type | LED |
| Silent Mode | नहीं |
| Child Lock | हां |
| Timer | हां |
| Power Requirement | 230 V - 50 Hz |
| Power Consumption | 80 W |
| Noise Level | 54 dB |
| Retractable Cord | नहीं |
| Adjustable Fan | हां |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty |
| Covered in Warranty | Manfacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | No warranty on Filter |
| Warranty Service Type | Onsite |