पैनासोनिक 32 Inch LED HD Ready TV (TH-32E201DX) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 14,900 है. पैनासोनिक 32 Inch LED HD Ready TV (TH-32E201DX) की सबसे कम कीमत ₹ 14,900 अमेजन पर 5th April 2026 को है.
| ब्रांड | पैनासोनिक |
| मॉडल | 32 Inch LED HD Ready TV (TH-32E201DX) |
| Model Name | TH-32E201DX |
| Display Size | 32 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| 3D | नहीं |
| Smart TV | नहीं |
| Curve TV | नहीं |
| Launch Year | 2017 |
| Resolution Standard | HD-Ready |
| Resolution (pixels) | 1366x768 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 733 mm x 438 mm x 85 mm |
| Weight (without stand) | 3.9 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 733 mm x 474 mm x 193 mm |
| Weight (with stand) | 4 kg |
| No of HDMI Port | 2 |
| No of USB Port | 1 |
| Built In Wi-Fi | नहीं |
| Component In (RGB Cable) | RCA Phono Type x 1 Rear |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Type | Full Range |
| Surround Sound | V-audio |
| Speaker Output RMS | 16 W |
| Power Consumption | 0.5 W (Standby) |
| Touch Remote | नहीं |
| Digital Noise Filter | हां |
| Refresh Rate (Hz) | 100 |