ओनिडा 1.5 Ton 5 Star Inverter Split AC (IR185MB) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 37,175 है. ओनिडा 1.5 Ton 5 Star Inverter Split AC (IR185MB) की सबसे कम कीमत ₹ 37,175 फ्लिपकार्ट पर 12th May 2026 को है.
| ब्रांड | ओनिडा |
| मॉडल | 1.5 Ton 5 Star Inverter Split AC (IR185MB) |
| Model Name | IR185MB |
| Type | Inverter Split |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 5 Star |
| BEE Rating Year | 2022 |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 5200 W |
| Compressor | Rotary Compressor |
| Refrigerant | R - 32 |
| Operating Modes | Fan Mode |
| Dehumidification | नहीं |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Technology Used | Inverter Technology |
| Indoor W x H x D | 103.5 cm x 29.5 cm x 21.5 cm |
| Indoor Unit Weight | 11 kg |
| Outdoor W x H x D | 78.1 cm x 55.7 cm x 28.1 cm |
| Outdoor Unit Weight | 24 kg |
| Cooling Coverage Area | 250 sq.ft |
| Turbo Mode | हां |
| ISEER | 4.68 W/W |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Power Consumption | 1415 W |
| Auto Air Swing | हां |
| Anti-bacteria Filter | नहीं |
| Dust Filter | नहीं |
| Auto Restart | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Warranty Summary | 1 Year on Product and 5 Year on Compressor from Onida |