एलजी 260 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (GL N292RRRY) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 27,789 है. एलजी 260 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (GL N292RRRY) की सबसे कम कीमत ₹ 27,789 अमेजन पर 5th April 2026 को है.
| ब्रांड | एलजी |
| मॉडल | 260 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (GL N292RRRY) |
| रिलीज की तारीख | 3 अगस्त 2022 |
| Model Name | GL N292RRRY |
| Door Type | Double Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Frost Free |
| Compressor Type | Smart Inverter Compressor |
| Capacity | 260 L |
| Colours | Ruby Regal |
| Number of Doors | 2 |
| Star Rating | 2 Star |
| Coolpad | नहीं |
| Toughened Glass | हां |
| Built-in Stabilizer | हां |
| डाइमेंशन | 147.50 x 58.50 x 0.00 |
| Depth | 70.3 cm |
| Weight | 46 kg |
| Air Flow Type | Multi Air Flow |
| Temperature Control | Knob |
| Moisture Control | हां |
| Convertible Refrigerator | नहीं |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Stabilizer Required | नहीं |
| Other Power Features | Inbuilt Stabilizer |
| Shelf Material | Toughened Glass Shelves |
| Door Finish | High Gloss Finish |
| Handle type | Royale Handle |
| Gasket Type | Anti-Bacterial Gasket |
| Removable Gasket | हां |
| Door Lock | हां |
| Door Alarm | नहीं |
| Deodorizer | नहीं |
| Flexible Rack | हां |
| Technology Used | Multi Air Flow Technology |
| Other Features | Adjustable Shelves |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty on Product and 10 Years Warranty on Compressor from LG |