एलजी 190 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (GL B201ASVD) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 11,750 है. एलजी 190 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (GL B201ASVD) की सबसे कम कीमत ₹ 11,750 Croma पर 15th May 2026 को है.
| ब्रांड | एलजी |
| मॉडल | 190 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (GL B201ASVD) |
| Model Name | GL B201ASVD |
| Door Type | Single Door |
| Refrigerator Type | Side by Side Refrigerator |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Capacity | 190 L |
| Colours | Red |
| Number of Doors | 1 |
| Star Rating | 3 Star |
| Coolpad | नहीं |
| Toughened Glass | हां |
| Built-in Stabilizer | हां |
| डाइमेंशन | 117.20 x 53.40 x 0.00 |
| Depth | 65 cm |
| Weight | 30 kg |
| Power Requirement | 135-290V, 50HZ |
| Stabilizer Required | नहीं |
| Other Power Features | Inbuilt Stabilizer |
| Shelf Material | Toughened Glass Shelves |
| Gasket Type | Anti Bacterial Gasket |
| Removable Gasket | हां |
| Door Lock | हां |
| Technology Used | Moist ‘N’ Fresh Technology |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty on Product and 10 Years Warranty on Compressor from LG |