Candes 17 Inch LED HD Ready TV (17LEDTVN) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 5,899 है. Candes 17 Inch LED HD Ready TV (17LEDTVN) की सबसे कम कीमत ₹ 5,899 अमेजन पर 1st April 2026 को है.
| ब्रांड | Candes |
| मॉडल | 17 Inch LED HD Ready TV (17LEDTVN) |
| Model Name | 17LEDTVN |
| Display Size | 17 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| 3D | नहीं |
| Smart TV | नहीं |
| Curve TV | नहीं |
| Series | CX-1900 |
| Resolution Standard | HD-Ready |
| Resolution (pixels) | 1366x768 |
| No of HDMI Port | 1 |
| No of USB Port | 1 |
| Built In Wi-Fi | नहीं |
| Headphone Jack | हां |
| Digital Audio Output | हां |
| Analog Audio Input | हां |
| RF Connectivity Input | हां |
| Component In (RGB Cable) | हां |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Type | Dual Speaker |
| Speaker Output RMS | 10 W |
| Power Consumption | 25 W, 0.5 W (Standby) |
| Touch Remote | नहीं |
| RF Capable | हां |
| Width x Height x Depth (with stand) | 510 mm x 350 mm x 162.5 mm |
| Stand Type | Wall and Table Stand |
| Supported App - Youtube | नहीं |
| Supported App - Netflix | नहीं |
| Supported App - Hotstar | नहीं |
| Supported Video Formats | MKV, MP4 |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |