Bosch 8 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (WOE802I7IN) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 23,500 है. Bosch 8 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (WOE802I7IN) की सबसे कम कीमत ₹ 23,500 फ्लिपकार्ट पर 3rd April 2026 को है.
| ब्रांड | Bosch |
| मॉडल | 8 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (WOE802I7IN) |
| मॉडल नेम | WOE802I7IN |
| टाइप | Top Load |
| फंक्शन टाइप | Fully Automatic |
| कलर | Black |
| शेड | Maroon |
| डाइमेंशन | 105.00 x 64.00 x 0.00 |
| डेप्थ | 65 cm |
| वजन | 39.8 kg |
| Tub Material | Stainless Steel |
| आउटर बॉडी मटीरियल | Stainless Steel |
| वॉशिंग कैपेसिटी | 8 kg |
| वॉशिंग मैथड | Pulsator |
| मैक्सिमम स्पिन स्पीड | 680 RPM |
| Quick Wash | हां |
| Spin Only | हां |
| Water Level Selector | हां |
| Other Wash Modes | Mixed Fabric, Synthetic, Blanket, Jean, Wool |
| पावर रिक्वॉयरमेंट | AC 230V, 50Hz |
| इन बिल्ट हीटर | नहीं |
| डिजिटल डिस्प्ले | हां |
| Child Lock | हां |
| Tub Self-clean | हां |
| Preset Timer | हां |
| Shock Proof | हां |
| अन्य फीचर्स | End of Cycle Indicator, Time Left Display, Drum clean, Mixed Fabrics, Short programm, Soil level, Start/Reload, Time delay, Cold Wash |
| वारंटी समरी | 2 Years Warranty on Product and 10 Years Warranty on Motor |
| कवर्ड इन वारंटी | Manufacturing Defects |
| वारंटी में कवर्ड नहीं है | Physical Damages |
| वारंटी सर्विस टाइप | On-site |