Bosch 8 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (WGA2341PIN) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 42,226 है. Bosch 8 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (WGA2341PIN) की सबसे कम कीमत ₹ 42,226 फ्लिपकार्ट पर 13th May 2026 को है.
| ब्रांड | Bosch |
| मॉडल | 8 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (WGA2341PIN) |
| मॉडल नेम | WGA2341PIN |
| टाइप | Front Load |
| फंक्शन टाइप | Fully Automatic |
| कलर | Blue |
| शेड | Blue |
| डाइमेंशन | 84.80 x 59.80 x 0.00 |
| डेप्थ | 59 cm |
| वजन | 72.1 kg |
| Tub Material | Stainless Steel |
| Wash Program Types | 14 |
| वॉशिंग कैपेसिटी | 8 kg |
| वॉशिंग मैथड | Tumble Wash |
| मैक्सिमम स्पिन स्पीड | 1400 RPM |
| Dryer Type | Spin Dry |
| Quick Wash | हां |
| पावर रिक्वॉयरमेंट | AC 220-240V, 50Hz |
| इन बिल्ट हीटर | हां |
| डिजिटल डिस्प्ले | हां |
| Wheel Support | नहीं |
| Shock Proof | हां |
| वारंटी समरी | 1 Year Comprehensive Warranty on Product and 10 Years Warranty on Motor |
| कवर्ड इन वारंटी | Manufacturing Defects |
| वारंटी में कवर्ड नहीं है | Physical Damages |
| वारंटी सर्विस टाइप | Technician Visit, Uninstallation |