Bosch 7 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (WOI703M0IN) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 21,990 है. Bosch 7 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (WOI703M0IN) की सबसे कम कीमत ₹ 21,990 अमेजन पर 31st May 2026 को है.
| ब्रांड | Bosch |
| मॉडल | 7 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (WOI703M0IN) |
| मॉडल नेम | WOI703M0IN |
| टाइप | Top Load |
| फंक्शन टाइप | Fully Automatic |
| कलर | Maroon |
| डाइमेंशन | 101.50 x 55.20 x 0.00 |
| डेप्थ | 54.20 cm |
| वजन | 41.3 kg |
| टेक्नोलॉजी यूज्ड | Digital Technology |
| Wash Program Types | 10 - Smart Suggest, Quick Wash, Mix, Jeans, Bedsheets, Synthetics, Whites, Cotton 30, Delicates, Tub Clean |
| वॉशिंग कैपेसिटी | 7 kg |
| वॉशिंग मैथड | Impeller |
| मैक्सिमम स्पिन स्पीड | 680 RPM |
| Quick Wash | हां |
| Spin Only | हां |
| Other Wash Modes | Clean Tub, Delicate, Duvet, Mixed Fabric |
| पावर कंज्मपशन | 450 W |
| पावर रिक्वॉयरमेंट | AC 220-240V, 50Hz |
| डिजिटल डिस्प्ले | हां |
| Child Lock | हां |
| Tub Self-clean | हां |
| Preset Timer | हां |
| अन्य फीचर्स | Magic Filter |
| वारंटी समरी | 10 Year Warranty on Motor |
| वारंटी सर्विस टाइप | Onsite |